Home arrow آئينه رسانه‌ها arrow آيينه رسانه‌ها arrow ضجه‌هایی که در سمیرم از یاد نخواهد رفت!
 
Advertisement
ضجه‌هایی که در سمیرم از یاد نخواهد رفت! چاپ ارسال به دوست
1390/07/09 ساعت 00:00:00
فهرست صفحات
ضجه‌هایی که در سمیرم از یاد نخواهد رفت!
صفخه 2

انجمن حمایت از حیوانات ایران می‌گوید، مردم سمیرم اصفهان از ماجرای کشتن یک ماده‌خرس و شکنجه دو توله‌اش در ارتفاعات سمیرم «بسیار ناراحت» شده و خواستار مجازات عاملان شده‌اند.

انجمن که برای نخستین بار فیلم مربوط به این ماجرا را منتشر کرد در پیگیری کشتار و شکنجه‌ی این سه خرس وکیلی را برای این پرونده مشخص و درخواست مجوز برای تجمع کرده است.

دکتر رضا جوالچی، دبیر این انجمن در گفت‌وگو با دویچه‌وله می‌گوید: «وکیل انجمن هفته‌ی پیش در روزهای سه‌شنبه وچهارشنبه به سمیرم سفر کردند. روز اول تحقیقات محلی شد و از منطقه بازدید و با مطلعین محلی صحبت کردند. روز دوم هم در دادگستری با دادستان سمیرم که خودشان مسئول رسیدگی به پرونده است صحبت کردند.»

وی افزود: «شکوائيه‌ای هم از طرف انجمن تهیه شده بود که از دیدگاه‌های مختلف به این جرم نگاه شده بود که آن را هم به پرونده اضافه کرده‌اند. ظاهرا متهم اصلی الان در بازداشت است. نفر دوم فراری است. ولی نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات به دنبال آن هستند که او را دستگیر کنند.»

انجمن حمایت از حیوانات همچنین برای ۲۰ مهر ماه برای تجمع جلوی دادگستری سمیرم از فرمانداری تقاضای مجوز کرده است که تا کنون به این درخواست پاسخ داده نشده است.

به گفته‌ی دکتر جوالچی، حمزه علی انصاری که عامل اصلی این کشتار است ادعا کرده که تقصیری نداشته و «در منطقه گشت می‌زده که با جنازه‌ی خرس برخورد کرده است.»

با این حال رضا جوالچی می‌گوید: «تحقیقات بازپرس و فیلم نشان می‌دهد که این شخص خودش متهم است و شخص دوم هم فراری است. این اتفاق هم در بهار افتاده، احتمالا در فروردین یا اردیبهشت‌‌ماه.»

بهار ۹۰ با ضجه‌ی دو توله‌خرس شروع شد

ماجرا در بهار ۹۰ اتفاق افتاد، اما تا شهریورماه مسکوت ماند. در شهریور ماه فیلمی از این ماجرا منتشر شد که با وجود کوتاه بودن تلنگری قوی بر وجدان‌ها زد.

سه قربانی اصلی این فیلم از انسان‌ها نبودند، آنها ماده‌خرسی با دو توله‌ی سه‌ماهه‌اش بودند که در ارتفاعات سمیرم اصفهان، در منطقه‌ای که قرار بود حفاظت‌شده باشد، در بی‌پناهی شکنجه می‌شوند و جان می‌بازند.

شکنجه‌گران از بی‌پناهی خرس‌ها و برتری تسلیحاتی خود فیلم برمی‌دارند و فیلمی که موزیک متنش ضجه‌های دو توله‌خرس شکم‌دریده است اینچنین پا به عرصه‌ی وجود می‌گذارد.

شاید یکی از دردناک‌ترین صحنه‌های این فیلم لحظاتی باشد که توله‌خرس‌ها با روده‌های بیرون آمده به سوی جسد نیمه‌جان مادر می‌‌روند؛ در جستجوی پناه یا همدردی با مادر، روشن نیست.

آنچه روشن است لزوم بازنگری در قوانین، تفکر و رویکرد جامعه به طبیعت و حیوانات است.

«قوانین شکار باید بازنگری شوند»

 خبرگزاری مهر یکشنبه (۳ مهر) گزارشی در همین زمینه منتشر کرد که در آن احمدرضا لاهیجان‌زاده، مدیر کل محیط زیست استان اصفهان، به شدت نواقص قوانین مربوط به شکار حیوانات در ایران را به باد انتقاد گرفت.

وی بر لزوم بازنگری در قوانین تأکید کرد و گفت: «وقتی یک شکارچی حاضر است تا ۲۰ میلیون تومان برای حمل اسلحه شکاری پول بدهد و با خودروی ۸۰ میلیونی به شکار می‌رود دیگر برای پرداخت ۵۶۰ یا ۸۰۰ هزار تومان جریمه مشکلی ندارد و فردا دوباره به کارش ادامه می‌دهد.»

احمدرضا لاهیجان‌زاده بر ضرورت بازنگری در قوانین تأکید کرد و در مورد تصویب قوانین جدید گفت: «باید سازمان محیط زیست کشور به قوه قضاییه پیشنهاد دهد و قوه قضائیه هم آن را به مجلس ببرد.»

«سازمان محیط زیست خود از مقصران اصلی است»

دکتر رضا جوالچی با انتقاد از اظهارات لاهیجان‌زاده به دویچه‌وله می‌گوید: «در این جور مسایل اگر سازمان محیط زیست بیشتر از آن شخص مقصر نباشد کمتر مقصر نیست.»

وی می‌افزاید: «باید از ریاست محترم محیط زیست اصفهان پرسید، محیط زیست چقدر از قوانینی که وجود دارد را اجرا می‌کند تا ما بتوانیم دم از کمبود قوانین بزنیم. منطقه‌ای که در آن شکار انجام شده حتی یک محیط‌بان، تفنگ بیهوشی یا پاسگاه محیط زیست ندارد. در صورتی که اداره‌ی محیط زیست موظف به این کار است.»

«منطقه حتی یک محیط بان هم ندارد»

دبیر انجمن حمایت از حیوانات خاطرنشان می‌سازد: «یکی ازاعتراضاتی که مردم و حتی فرماندار و بخشدار سمیرم داشت این بود که سازمان محیط زیست کلا این منطقه را فراموش کرده و با اینکه این منطقه بسیار از نظر حیات وحش بکر و متنوع است ولی حتی یک محیط‌بان نمی‌گذارند. به خاطر اینکه این منطقه بین سه استان قرار گرفته و این ادارات محیط زیست با هم اختلاف دارند، استان اصفهان می‌گوید، استان چهارمحال و بختیاری باید محیطبان بگذارد، چهار محال و بختیاری هم می‌گوید، این کار استان کهگیلویه و بویر احمد است.»

رضا جوالچی از عملکرد محیط زیست انتقاد می‌کند و می‌افزاید: «همین قوانینی را که وجود دارد ۱۰ درصد آن را سازمان محیط زیست انجام نمی‌دهد در صورتی که متولی آن همین سازمان هست. در قانون آمده که متهم می‌تواند تا سه سال زندانی شود. این آقای حمزه علی انصاری اگر سال گذشته اقدام به شکار کرده چرا محیط زیست برای او درخواست زندان نکرده. چرا با یک جریمه‌ی نقدی قضیه حل شده؟»

در گزارش‌ها آمده که حمزه علی انصاری که مربی پرورشی آموزش و پرورش بوده بیش از ۱۰۰ فقره تخلف در پرونده خود دارد و سال گذشته نیز اقدام به شکار غیرقانونی کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ریاست سازمان محیط زیست به عنوان معاونت رئیس جمهور زیر نظر ریاست جمهوری فعالیت می‌کند می‌افزاید: «قانون از دو طریق می‌تواند تصویب شود. یا باید توسط دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه شود یا توسط نمایندگان به صورت طرح مطرح شود. حالا باید از این آقای رئیس محیط زیست پرسید که تا حالا کدام لایحه از طرف دولت برای حمایت از حیوانات یا حیات وحش به مجلس ارائه شده و در مجلس رأی نیاورده.»

جوالچی در ادامه توضیح می‌دهد: «رئیس اداره محیط زیست استان اصفهان گفته که این منطقه را ما درخواست کرده‌ایم که شکار ممنوع شود در صورتی که معاونت طبیعی او گفته که این منطقه شکار ممنوع هست یعنی مشخص است که رئیس و معاون اصلا اطلاع ندارند که این منطقه بالاخره شکار ممنوع هست یا نیست.»

خرس قهوه‌ای از حیوانات کمیاب به شمار می‌آید که باید از آن حراست به عمل بیاید. بسیاری از دوست‌داران حیوانات و محیط زیست ایران با اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی خواستار برخورد قاطعانه با متهمان این پرونده شده‌ و تأکید کرده‌اند که تنها شاید چنین برخوردی بتواند اذهان آزرده عمومی را الیتام بخشد.

فریبا والیات
تحریریه: عباس کوشک جلالی

منبع: دویچه وله


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده مریم در تاریخ 1390/07/10 ساعت 06:40:59
من به عنوان یک انسان درکسوت معلمی حادثه دلخراش کشتن خرس ها را محکوم میکنم وخواستار اشد مجازات برای متخلفین هستم .ولی تهمت هایی رانیز که دراین سایت توسط باز دید کنندگان به افراد زده شده محکوم می کنم چرا که شان انسان ها نیز محترم است ونباید برای بروز احسا سات خودمان حرمت افراد رابشکنیم اولا آقای جعفری نماینده مردم سمیرم خود موضوع را محکوم کردند وخواستار اشد مجازات برای شکارچی خرس میباشد .همچنین شکار چی قبلا معلم بوده وبه خاطربد رفتاری با دانش آموزان چندسال است که از آموزش وپرورش اخراج شده .وخبر نگاری هم که موضوع را رسانه ای کرده به دنبال اهداف سیاسی انتخابات می باشد.وگرنه این فیلم مدت هاست دست این خبرنگار بوده که الان نزدیک انتخابات آن را به عنوان برگ برنده رو کرده که ان شاءالله روسیاه خواهدشد.

نویسنده آرش در تاریخ 1390/07/10 ساعت 07:53:35
وقتی این فیم رو دیدم شوکه شدم. نمی دونم چی بگم. ولی قطعاً ایندست آدمها به راحتی می تونن قاتل یه آدم دیگه باشن

نویسنده ساناز در تاریخ 1390/07/10 ساعت 08:31:12
من از تمامی دست اندرکاران خواهشمندم که این افراد به سزای این عمل وحشیانه و غیر انسانی خود برسند. در غیر این صورت افراد دیگری که بویی از انسانیت نبرده اند نیز به خود اجازه این گونه اعمال وحشیانه را خواهند داد. 
تنها یک جریمه نقدی 700000 تومانی هیچ گاه نمی تواند جبران دردها و ناله های این حیوانات بی گناه و بی پناه باشد. خواهش می کنم که مجازات این فرد حداقل طوری باشد که تا حدی بتوانیم آرامش بگیریم، البته مطمئناً هیچ مجازاتی نمی تواند جبران شکنجه های این موجود بی رحم نسبت به این آفریدگان زیبا و بی گناه خدا باشد.  
البته همه ما مطمئن هستیم که خداوند بزرگ او را به سزای واقعی این اعمالش می رساند.

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/10 ساعت 11:35:41
خواهش میکنم مورد بریدن سر اسب را هم پیگیری کنید ببینید ایا کسی حق دارد بخاطر شکسته شدن پای اسبش بجای درمان اسب را بکشد؟

نویسنده .salimi2121@ در تاریخ 1390/07/10 ساعت 21:05:54
باسلام و خسته نباشيد به فعالان حفاظت از محيط زيست  
اميد وارم با برخورد مناسب با اين افراد ديگر شاهد اينگونه جنايتها نباشيم به اميد روزي كه شاهد سيل توريست براي ديدن حيات وحش ايرانمان باشيم

نویسنده المیرا در تاریخ 1390/07/11 ساعت 06:49:58
اگه این کثافت مجازات نشه من از غصه میمیرم جدی میگم.من فقط عکسهارو دیدم و از شدت شوک وفشار عصبی دست راستم عضلاتش منقبض شد.خجالت میکشم که انسان آفریده شدم.

نویسنده sanny در تاریخ 1390/07/11 ساعت 07:16:32
با تشکر فراوان از جناب دکتر جوالچی

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/11 ساعت 07:19:48
پیگیری کنید لطفا با قاطعیت

نویسنده مریم از دامغان در تاریخ 1390/07/11 ساعت 07:37:23
سلام،به نظر من این کمال قصاوت وسنگدلی این آدمها رو میرسونه،اینها اصلا قلب و احساس ندارند،و اصلا از انسانیت بویی نبردن،از مسولین تقاضای برخورد شدید با این جنایتکاران را دارم. با آرزوی روزی که دیگه شاهد چنین فجایعی نباشیم.

نویسنده پورنگ/ در تاریخ 1390/07/11 ساعت 07:45:40
يادم مياد مدتي پيش يكي از دوستانم از سفري كه به فرانسه داشت خاطره اي تعريف كرد كه خيلي جاي تامل داشت- ميگفت تو يكي از ميدونهاي شهر پاريس ميديدم گنجشكها براي خوردن دونه ميان روي دست مردم مينشستند- من با خودم فكر كردم چطوريه توي ايران پرنده ها به محض ديدن آدم پا به فرار ميذارن و با داستان اين سه خرس ميشه فهميد چقدر اوضاع فرهنگ رفتار با حيوانات تو ايران بدوي و وحشيانست- اين داستان مصداق بارز مشت نمونه خروار هستش تا به هممون ثابت بشه تو اين وادي چه ضعف فرهنگيه عميقي بر جامعه حاكمه و واقعا لازمه دراين مورد نهادي و گروهي دست بكار بشه

نویسنده مهدی در تاریخ 1390/07/11 ساعت 07:48:56
خواهش میکنم که با قاطعیت تمام با این جنایت کاران برخورد شود ممنونم بی رحمی هم حدی داره

نویسنده nahid در تاریخ 1390/07/11 ساعت 08:13:14
وای به حال ما که بچه های ما که چنین معلمانی دارند

نویسنده حسين در تاریخ 1390/07/11 ساعت 09:14:03
واقعا متاسفم بايد عاملين اين صحنه هاي وحشيانه به اشد مجازات نائل بشوند و مكان مقدس آموزش و پرورش جاي چنين افراد پست و سنگدلي نيست...

نویسنده ناشناس در تاریخ 1390/07/11 ساعت 09:20:26
تا زمانیکه قانونی بازدارنده وجود نداشته باشد همچنان شاهد تکرار این وقایع خواهیم بود....

نویسنده سعید در تاریخ 1390/07/11 ساعت 09:24:56
اول از خدا می خوام که اینها رو لعنت کنه و هیچ وقت نیامرزه و روز جزا انتقام سختی از این انسان نماهای ملعون بگیره. 
دوم به همه مسئولینی که وظیفه حمایت از محیط زیست رو دارند میگم شرمتان باد که گناه شما کمتر از این جنایتکارها نیست. 
سوم به خودم و همه انسانهای بیداری که از دیدن این صحنه ها قلبشون درد اومد ، میگم شما رو به خدا این رفتار رو مقایسه کنید با رفتار حضرت علی بن موسی الرضا که به ضامن آهو ملقب هستند. مگر ایشان امام و مولا و ولی نعمت ما نیستند ؟ اون حضرت ضامن آهویی شد تا خودش رو به بچه های گرسنه اش برسونه و برای این ضمانت ، خود ایشان نزد شکارچی به صورت گروگان باقی ماند تا آهو برگرده . حالا مقایسه کنید کار این ملعونها رو با کار حضرت رضا. 
خدا از هر کسی که در این حنایت و همه جتایتهای مشابه کوتاه بیاد نگذره و پیش از روز جزا ، در همین دنیا نتیجه عملشون رو به خودشون برگردونه.

نویسنده تازه وارد در تاریخ 1390/07/11 ساعت 09:25:20
باسلام 
خیلی دلخراش بود خیلی 
این حیوانات درسته میگیم اونجاپناهی نداشتن ولی خدایی دارن که سزای عمل اون افراد (نمیدونم اسمشونو چی باید گفت که حتی لایق بدترین عناوین هم نیستند) روخیلی خوب بهشون نشون خواهد داد خواهشمندم بدترین مجازات هاروبراشون درنظر بگیریدتااون دنیا این بچه خرسهاجلومونونگیرن به خاطرسهل انگاریمون 
یاعلی

نویسنده زهرا رضاییh_kh882000 در تاریخ 1390/07/11 ساعت 09:48:10
سلام دلم داره از غصه مترکه هر جا تجمع بود بگین بیایم

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/11 ساعت 12:22:04
بی فرهنگ ترین مردم دنیاییم و فقط ادعامون زیاده

نویسنده در تاریخ 1390/07/11 ساعت 12:37:24
سلام ... 
 
واقا متاثر کنندس وقتی میبینیم هر رووز داره تو کشورمون شاهد چنین پست کاری هایی از طرف آدما میشیم ... خب اشکال از فرهنگ مون نیس اشکان از کمبود عاطفه و درک و نژاد پرستی خود انسانه که میقلبونه چون اشرف مخلوقات هر گند کاری که دوست داشت میتونه بکنه ؟؟؟ اینه رسم آدمیت ؟؟ 
 
واقا که ...

نویسنده روناک در تاریخ 1390/07/11 ساعت 12:51:04
خواهش میکنم یه کاری کنید.در هر کشوری غیر از ایران قطعا با این دو نفر به شدت برخورد میکردن و مینداختنشون زندان.خواهش میکنم این دو مجرم جنایتکار کثیف بی وجدان و بی رحم رو به جزای اعمالشون برسونین و حداقل بندازینشون زندان.اینها خیلی راحت میتونن آدم بکشن. 
تو رو خدا یه کاری کنید 
خدا لعنتشون کنه

نویسنده در تاریخ 1390/07/11 ساعت 11:14:54
متاسفم خیلی خیلی متاسفم وبسیار بسیار ناراحت 
ازتون میخوام که لطف کنین ونظرسنجی ای انجام بدین واز مردم ودوست داران حیوانات وحیات وحش بپرسین که میخوان مثل مردم سمیرم یک تجمع آرام در شهر های دیگه هم داشته باشن به نشانه اعتراض به این فاجعه واگر درصد آری ها بیش از 50درصد بود مجوز برای اینکار بگیرین وحتما هم اعلام کنین چون ما دوستداران حیوانات خیلی از این موضوع ناراحت هستیم ودوست داریم اعتراض خودمونو به این فاجعه اعلام بکنیم ممنون

نویسنده Mojtaba TH در تاریخ 1390/07/11 ساعت 11:24:45
سلام.متاسفانه ما تو اين قضيه قانون درست و حسابي نداريم كه بخواد به طوري اين گونه افراد رو مجازات كنه كه ديگه دست به يه همچين كار بي رحمانه اي نزنند ولي باز بايد طوري با اين افراد برخورد كرد كه ديگه از ترس مجازات دست به چنين كاري نزنند و ديگه نه تنها حيوانات بزرگ جثه بلكه جرات اذيت كردن يك مورچه هم نداشته باشند و خيلي جدي از قوه قضائيه خواستاريم كه به طور جدي به اين پرونده رسيدگي كند. با تشكر

نویسنده - sanaz در تاریخ 1390/07/11 ساعت 11:33:31
با سلام 
من که ناشنوا هستم صدای زجه های توله های عزیزم نمی شنوم های های دارم گریه می کنم وای به شما شنواها که چی میکشین آقایان قضات چه اثری روی شما داشته؟ تروبخدا بدترین وزجرترین مجازات برای آن دونفرغیرانسانی در نظربگیرین باید همین دنیا مجازات بشن.

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/11 ساعت 14:17:02
واقعا جای تاسف داره.یادمون باشه مورچه هم یک حیوانه شایدکسانی باشندکه از خرس بترسن ولی کمتر کسی هست که از مورچه بترسه وچقدرراحت خیلی ازآدمهاپاروش میذارن ولهش میکنن

نویسنده م.ر در تاریخ 1390/07/11 ساعت 14:19:29
واقعا متاسفم اگر فقط این دو تا شیطان رو با پول بخواهید جریمه کنید چون افریده خداوند و جانی که او به این سه حیوان بی زبان داه را نمی توان با پول خرید من هر لحظه برای این دو ابلیس بدترین مجازات را از خود خداوند که شاهد بود وبهترین قاضی است در خواست میکنم چون او نیازی به پول برای جریمه نمیبیند او چیزی را میبیند که هیچ قاضی یا وکیلی نخواهد دید او حق را میبیند ....

نویسنده در تاریخ 1390/07/11 ساعت 15:16:24
نفرین به این ... امیدوارم اینطور افراد به اشد مجازات برسند.

نویسنده انسان در تاریخ 1390/07/11 ساعت 15:20:32
سلام کامنت مربوط به نام ناشناس و صدالبته ترسوی مردی که زن نما شده و خود را مریم نامیده خواندم - براستی این شخص یکی از خامیان نماینده است که مانند خود وی رسانه ای شدن این موضوع مهم را به ضرر آرای وی می داند- پس بشناسید امثال این افراد که نام خود را مرد نهاده اند اما در حمایت از نماینده حتی حاضرند جنس خود را در کلام و بیان عوض کنند و این نهایت بی شرمی و ترسویی است

نویسنده اسیه در تاریخ 1390/07/11 ساعت 15:28:15
روز پنج شنبه هفت مهر روز تولد من بود و دومین روز ی بود که من این ماجرا را شنیدم ....بین جمع خانواده بغض کرده و غمگین ..ازخدا خواستم که با قهاریت خودش به همه حتی شکارچیهای سنگدل ..حتی مردم بی عاطفه نسبت به حیوانهای دوست داشتنی ....به همه نشون بده که من از ناله بی گناه و مظلوم غافل نمیشم ....و عاملین کشته شدن و زجر کشیدن توله خرسها و حتی کسانی که میتونند برای این موجودات مظلوم کاری بکنن و نمیکنند را به جزای عملشون برسونه ....دیدن این فیلم نه تنها نشون داد که ما اشرف مخلوقات نیستیم ..بلکه بل هم اذل هم هستیم ... 
 
خبر خوشحال کننده ای بود این که پیگیر مسئله شدید ...باورکنید شنیدن این که این جانیها یه روزی به جزای عملشون میرسند التیم بخش دل رنجیده همه انسانهای باوجدان خواهد بود

نویسنده اسیه در تاریخ 1390/07/11 ساعت 15:29:36
صمیمانه و قلبا دست شما مسئولین مسئول را میفشارم

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/11 ساعت 19:00:41
در تایید حرف آقا یا خانم انسان به نظر دهنده اول (مریم) می گویم که خودتان و وجدانتان را به قیمت مفت و برای قدرت و ریاست افرادی نظیر بهروز جعفری که متاسفانه این روزها از این تیپ آدمها زیاد شده است نفروشید.مساله خرسها دیگر از حالت بومی و منطقه ای خارج شده است و به یک مساله ملی تبدیل شده است . حرکتی که یک ماه پیش از سمیرم شروع شده است الان دغدغه خاطر همه انسانهای آزاد اندیش است که رای و نظر خودرا قربانی اهداف شوم قدرت طلبان نمی کنند.اگر سری به صفحه فیس بوک انجمن بزنید می فهمید که روح جمعی جامعه از این حرکت زشت چگونه جریحه دار شده است. ضمنا خانم یا آقای مریم آقای جعفری تا روز مصاحبه با بی بی سی کوچکترین اقدامی در محکومیت این قضیه نداشتند.چون رضایت اقوام محلی برای کسب رای مهمتر است از حقوق حیوانات و حتا حقوق انسانها.

نویسنده افشاری در تاریخ 1390/07/11 ساعت 19:07:38
سلام می خواستم به عنوان یک سمیرمی از زیبایی عنوانی که برای این پست انتخاب نموده اید تشکر کنم. واقعا فضای عمومی شهر نسبت به این اقدام ننگین چند وحشی جانی بقدری آزرده و ناراحت است که هرگز ضجه های توله های خرس از خاطرمان نمی رود. 
از این که با صدای مردم سمیرم همراهی کردید از شما تشکر می کنم به امید روزی اکه این وفاق ملی باعث شود که مسوولین به فکر بیفتند و محیط زیست و حیات وحش سمیرم که الحق و الانصاف از بکرترین مناطق اکوتوریسم ایران است از نابودی و اضمحلال نجات پیدا کند.

نویسنده فرهنگ در تاریخ 1390/07/11 ساعت 19:10:31
فقط این مردم سمیرم نیستند که داغدار این جنایت هستندبلکه هرجا که انسان آزادی زندگی میکند که نظرش را به مصلحت نفروخته باشد داغدار این جنایت است.

نویسنده افق در تاریخ 1390/07/11 ساعت 20:45:55
فکر نمی کنم صدای ضجه های خرس کوچولو هیچ وقت از یادم بره 
خواهش می کنم بعد از مدتی یادتون نره چه اتفاقی افتاده

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/12 ساعت 12:01:09
با درود به شما و همه دوستان عزیزی که حامی حقوق حیوانات هستند  
من از اهواز هستم بعد از شنیدن این خبر واقعا ناراحت شدم و وقتی فیلمشو دیدم تا یک هفته تصویرش تو ذهنم بود و گریه می کردم من خودم یکی از حامیان محیط زیست و حقوق حیوانات هستم و گیاهخوارم . واقعا آرزو میکنم از ایران برم که دیگه هموطن یه همچین کسایی نباشم امیدوارم به سزای عملشون برسم خدا ازشون نگذره. مرسی پیروز و سبز باشید

نویسنده مریم در تاریخ 1390/07/12 ساعت 15:54:36
باور کنید اشکم در اومد جنون واقعی داشتن یعنی همین امیدوارم این افراد هر چه زودتر مجازات شوند.صحنه خیلی دلخراش بود

نویسنده در تاریخ 1390/07/12 ساعت 19:38:46
پیگیری کنید لطفا با قاطعیت

نویسنده arash در تاریخ 1390/07/12 ساعت 19:45:21
متاسفم خیلی........... من هر لحظه برای این دو ابلیس بدترین مجازات را از خود خداوند که شاهد بود وبهترین قاضی است در خواست میکنم

نویسنده در تاریخ 1390/07/13 ساعت 09:26:44
واقع"متاسفم برای شمابااینکه این همه بی رحمی به حیوانات میشه باز هم برای شکارچیان مجوز صادر میکنید چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟

نویسنده سمیه در تاریخ 1390/07/13 ساعت 10:48:53
واقعا انسان از انسان بودن خودش خجالت می کشه خواهش می کنم پیگیری کنید با این جریمه های نقدیه اندک تا چند سال دیگه حیات وحش ایران نابود میشه

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/13 ساعت 10:56:03
اخه ادم چه قدر دل سنگ ....خواستار همون نوع شکنجه روی قاتلان توله خرس ها هستم یه کاری کردن دیگه از انسان بودن خجالت میکشم

نویسنده در تاریخ 1390/07/13 ساعت 14:16:48
شرمتان باد،شرمتان باد که دل هر بیننده ای را به درد آوردیدوانسان بودن را بویی نبردید و ایرانیت راآبرو بردید.شرم دارم که خود را چه بنامم... انسان؟ضجه های توله های بی زبان وجودم را سست میکند و نای صحبت کردنم را میرباید،فریادها نبود انسانیت و شرف را فریاد میزند.تا چه حد یک جنایتکار میتواند دست به چنین فاجعه ای هولناک بزند.اعلام انزجار خود و همشهریانم را از فاجعه سمیرم اعلام میکنم و از مسئولین محترم خواهان اشد مجازات برای جنایت کاران آن دارم وخوهش میکنم آن را به مسائل سیاسی ربط ندهید.(سیاوش از استان لرستان شهرستان دلفان)

نویسنده مسعود در تاریخ 1390/07/15 ساعت 10:17:56
شما انجمن دفاع از حیوانات اگه راست میگویید باید قضیه را دو طرفه نگاه کنید وبگویید شما ساکنین مناطق دارای حیاط وحش کاری به این حیوانات نداشته باشید واگر خسارتی ازطرف این حیوانات به شما رسید ما پرداخت مکنیم مثل حمله دیروز 14 مهرماه گرگها به گوسفندان که از اخبار سراسری پخش شد وگرنه همین اش است و همین کاسه مثل این شکارچی خرس که به دفاع باغش مجبور شده خرس را بکشه شما خودتون را جای اون ادم بزاریید وقتی سرمایه دهها سالتان یکباره بایک خرس از بین میره باید چکارکنی

نویسنده Anonymous در تاریخ 1390/07/15 ساعت 18:02:52
مسعود تو هم یکی از همونایی که به جای قلب تو سینت سنگه ! 
خوب بر فرض که خرسها به باغش آسیب زدن باید اونجوری بکشه؟اولا حقه کشتن نداره تو محیط حفاظت شده مگه درختای باباش بوده ؟دوما خواست بکشه باید دل و روده بریزه بیرون و بعدش فیلم بگره؟!!! 
بر مریض الاحوال بودنشون شکی نیست بر عقده ای و روانی بودن  
که حتی کشتن حیوان موذی هم باید بدون زجر باشه  
این سخنه حضرت علی(ع) هست نه من 

نویسنده مسعود در تاریخ 1390/07/16 ساعت 18:16:25
من بصورت کلی میگویم و هیج وقت احساساتی حرف نمی زنم برای علاج واقعه قبل از وقوع باید کاری کرد باید کاری کرد که امثال این شکارچی بهانه ای برای کشتن خرس نداشته باشند مثل یک صندوق بیمه برای جبران خسارت رساندن حیوانات وحشی به باغات و احشام در ضمن به اقای اینانلو سلام میرسانم چون در پشت سر حرفهایشان منطق وجود دارد و در عوض اقای جوالچی فقط احساساتی حرف میزند وحرفهایش سرشار از تهمت وافترا است

نویسنده mitra در تاریخ 1390/07/18 ساعت 14:38:45
aghaye masood baratoon motesam ,ehtemalan ba een jaani sharir nesbateh family ya chizi dareen 
az khodavand mikham digeh hich heyvooni moredeh azar garar nagigireh va een gateleh past be shedat mojazat besheh ta ma aramesh begirim.

نویسنده در تاریخ 1390/07/26 ساعت 11:30:58
من با فعالیت های محیط زیست آشنایی ندارم ولی بیشنهاد می کنم یه شرکت تشکیل بدن تمام شکارچی هارو بکنن کارمند خودشون ماهی هم بهشون بول بدن.اگرم کسی نخواست قبول کنه مجوز شکارشو لغو کنن.این طوری اونا زیر نظر محیط زیستن و نمی تونن این کارو بکنن.

نویسنده mehran .kadevar yahoo.com در تاریخ 1390/07/26 ساعت 21:38:15
بازم درخواست بدین بازم بازم از ادمهای با نفوذ تر استفاده کنین این لعنتی باید تیکه تیکه بشه واقعا برای مردم سمیروم متاسفم که اینقدر بی خیال نشستن و نگاه میکنن

نویسنده احمد در تاریخ 1390/07/28 ساعت 09:46:08
از اینکه این صحنه های فجیع رو دیدم به خدا من و همسرم ناراحتیه روحی گرفتیم با اینکه چند ماهی از انتشار این صحنه ها می گذره ولی هنوز فکره این صحنه ها ما رو ازار میدهد شرم می کنم که ایرانییم ای قاتل بی احساس شرمت باد شرمت باد شرمت باد

نویسنده ایرانی در تاریخ 1390/08/06 ساعت 14:23:50
باید نام حمزه علی انصاری در کنار جنایتکاران بزرگ قرار گیرد.درست است که او حیوانات را کشته نه انسانها را ولی نباید خودمان را گول بزنیم . چنین قساوت شدیدی از نوع قساوت جانیان بزرگ است.

نویسنده بهروز در تاریخ 1390/08/06 ساعت 18:55:50
متاسفانه از این ادمهای از حیوانات وحشیتر! در این مملکت خراب شده زیاد شده که نه تنها به حیوانات بلکه به جان خانواده و مردمان کوچه و بازار نیز افتاده اند و اینان نتیجه تربیت غلط و حماقت پدران و مادران و شرایط سخت و خفت بار زندگی در این مملکت هستند که مبدل به هیولاهایی اینچنین خونخوار میگردند


آخرین بروز رسانی ( 1390/07/09 ساعت 18:14:27 )
صفحه اصلی
درباره انجمن
اخبار داخلي
شرایط عضویت
آموزش
مقالات
فروشگاه
تالار گفتگو
حیوانات واگذاری
مشاوره دامپزشكي
دنیای حیوانات
آئينه رسانه‌ها
محیط زیست
سایت‌های مرتبط
جستجوی پیشرفته
سوالات متداول
تماس با ما
صفحه انجمن در Facebook
کمک به انجمن
English
15 میهمان حاضرند
جستجو
Copyright IRAN S.P.C.A
Webmaster: Reza Javalchi