انجمن حمایت از حیوانات ایران
Old يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۹   #1
banilover
عضو سایت

موقعیت: tehran
تشکر شده 1,005 بار در 547 پست
پیشفرض خرگوش و گرمازدگی و اسهال

با این كه قبلا خیلی راجع به خرگوش و حساس بودنش نسبت به گرما گفته بودم اما هنوز هم می بینم كه خرگوش ها دارن به خاطر گرما زدگی میمیرن الان تابستان هست و همه حیوانات اسهال می شن من راجع به خرگوش می نویسم اما دوست دارم اونهایی هم كه راجع به اسهال سگ و گربه می دونن هم بنویسن تا بقیه بدونن چون خود من بچه گربه ای رو دارم فعلا رسیدگی می كنم بهش كه با این كه دكتر بردم هنوز اسهالش قطع نشده . لطفا اطلاعاتی اگر دارید راجع به اسهال هر حیونی بنویسید
banilover آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
moshol (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰)
Old يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲   #2
banilover
عضو سایت

پیشفرض

خرگوش ها حتی اگر در سایه باشن اما توی روز گرم بیرون باشن باز هم اسهال می گیرن اگر مقاوم تر باشن می رن تو سایه و چاله ای می كنن و به اون قسمت خاك می رسن كه كمی نمدار هست و یا شاید كمی خنك تر . می شینن و كمی خنك می شن اما اگر تا گرما تو قفس باشن حتی در سایه باز هم امكان اسهال گرفتن هست

اگر توی خونه باشن می رن در كنار درز در می شینن كه كمی هوا بیاد و اگر خیلی گرمشون باشه یه وری به حالت غش می افتن

اگر در آفتاب مستقیم باشن كه فاتحه شون رو بخونید

اگر اسهال شدند باید آب سیب بدید حتی اگر اسهال نباشن باید روزی یه بار آب سیب رو بدید شما از روی مدفوع خرگوش می تونید بفهمید كه یبوست داره یا اسهال چون وقتی یبوست می شن دفع مدفوع براشون خیلی سخت می شه
بنابراین هر وقت دیدید یبوست شدند ( مدفوع ریز و سفت می شه و بسیار خشك ) آب سیب رو قطع كنید و یه چیزی مثل آب كیوی بدید
همه اینا به اندازه یه سرنگ كافیه و باید طبیعی باشه
من یك سیب رو تقسیم به 4 می كنم و با دست رنده می كنم و سیب رنده شده رو با دست فشار می دم و به اندازه یه سرنگ یا دو تا می شه آب سیب رو تو یه استكان كوچیك می ریزم و با سرنگ می دم خیلی آسونه بقیه سیب رو می تونید در ساعت های دیگه روز بدید

البته اگر حیوان به اسهال افتاده باشه بیشتر از یه سرنگ باید بدید و همچنین ماست هم با سرنگ می تونید بهش بدید

همه این ها كه گفتم از روی مدفوعش می تونید بفهمید كه باید كم اش كنید یا زیاد تر بدید

آخرین ویرایش توسط banilover در تاریخ يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ انجام شده است
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما banilover برای ارسال این پست سودمند:
moshol (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰), nader (شنبه ۴ تير ۱۳۹۰)
Old يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۹   #3
banilover
عضو سایت

پیشفرض

برای خرگوش هایی كه همش دارن تو قفس ها زندگی و در واقع محكوم به زندگی هستند غصه می خورم و

وقتی خرگوش می خرید به جرم اینكه این حیون اگر در سرما و گرما و حتی مریضی هیچ صدایی ازش در نمی یاد در گوشه قفس بندازید و فقط كمی غذا جلوش بزارید و برید بسیار بسیار ظلم می كنید

بدونید كه خرگوش نه تنها حیوان خانگی نیست از اون بدتر حیوان قفس هم نیست و این ها كه همش حیون رو محبوس می كنن بهش ظلم می كنن چه بسا بعضی هاشون از بس در قفس می مونن كه نرمی استخوان می گیرن و فلج می شن
بنابراین اگرمجبورید در قفس نگهدارید در مواقعی برای دویدن و بازی كردن از قفس خارج اش كنید حتی باید در خاك هم بازی كنه و همین كار چاله كندن رو انجام بده باید بایسته بدوه و بازی كنه اگر چنین شرایطی رو نمی تونید برای نگهداری مهیا كنید بهتر هست نخرید

آخرین ویرایش توسط banilover در تاریخ يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ انجام شده است
moshol (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰), nader (شنبه ۴ تير ۱۳۹۰)
Old يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۰   #4
tender
عضو سایت

تشکر شده 186 بار در 96 پست
tender ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

این هم برای گرمازدگی سگ هست

http://pug.ir/PUG_65_758_13269_%DA%A...%A7%D9%86.aspx

اگر گربه ات اسهال داره بهش شیر نده چون اسهال رو بدتر میکنه.من توی یه جایی خواندم که نوشته بود بهش نصف قرص یودوکینول بده.نمیدونم یودوکینول مال انسانهاست برای گربه خوبه یا نه.برای ادم ها که خیلی موثر نیست.دیفنوکسیلات خیلی خیلی بهتره)واسه ادم ها
tender آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما tender برای ارسال این پست سودمند:
banilover (يکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰), moshol (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰)
Old پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۴۷   #5
moshol
عضو سایت

موقعیت: در دنياي حيوانات
تشکر شده 680 بار در 439 پست
moshol ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

بانیلاور عزیز كنتس گرما زده شده غذا نمیخوره و فقط به زور بهش اب میدم در واقع هیچی نمیخوره ...
فقط از این غذاهای ویتامینش بعد 2روز داره میخوره ..
من خونه تنهام كسی نیست كه باهاش برم دكتر ..
تا جمعه شب كه بازم بستن میره واسه شنبه خیلی نگرانشم
حالش خوب بود یهو اینجوری شد ...
بعدم اگه رما زدگی بود فقط تا الان باید خوب میشد نه ؟
از 3 شنبه تا الان
moshol آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۳۶   #6
banilover
عضو سایت

پیشفرض

[COLOR="red"][/COLOR]moshol عزیز با ید دلیل اصلی غذا نخوردنش رو پیدا کنی که به 2 دلیل این اتفاق می افته
اولش گرمازدگیه که خرگوشت تو حیاط یا جای گرم باید بوده باشه که گرما زده بشه و با اسهال همراه میشه و شل شدن مدفوع و خرگوش زیادتر از حد لم میده که در این حالت باید با سرنگ انسولین بهش مقداری ماست بدی یا آب سیب بدی .اما اگر در جای گرم حیاط یا آفتاب نیوده دلیلی برای گرما زدگی وجود نداره احتمالاً دلیلش رشد دندان های عقبی خرگوشته که با چشم قابل دیدن نیست و علائمش دندان قروچه است که مقداری پوزه حیوان خیس میشه و با در د فراوان همراهه که بادکتر ببرشتا آمپول ضد التهاب و ضد درد بزنه تا درد لثه ها و دندوناش کم بشه و به غذا بیافته حتماً با سرنگ انسولین کم کم به یکدفعه در دهانش غذا بریز جوری که اذیت نشه ممکنه خیلی تقلا کنه ولی باید برای اینکه املاح بدنش از بین نره در هر صورت این کار و بکنی.بهش انواع آبمیوه رو با سرنگ بده و مقداری عسل (به اندازه یک قاشق چایخوری)در آب حل کن بهش بده و روزی چند بار این کار رو به دفعات انجام بده.اول ببین آیا گرمازدگیه یا اینکه رشد دندونی به هرحال باید با سرنگ بهش غذا رو بصورت مایع بدی و دکتر ببریش ،اول ببین کدوم مورده،اگ مشکلی بود و سوالی داشتی زود بپرس تا مشکلی براش پیش نیاد.
moshol (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰), tender (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰)
Old پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۴   #7
banilover
عضو سایت

پیشفرض

من جای دیگه خوندم كه زیر آفتاب مونده اگه مطمئنی بیماری دندونی نیست حتما بهش آب سیب و ماست بده و سیب رو رنده كن و با دست آبش بچلونش و آبش و بگیر و با سرنگ انسولین بهش آروم آروم بده و آب انواع میوه های طبیعی رو بگیر و بهش بده البته میوه های اسهال زا و رونده نباشه آب بدنش از بین بره.راستی بیمارستان دامبزشكی تهران شبانه روزیه بازه شمارش هم 118 داره فقط اگه بردیش و دكتربرهانی اونجا بود بگو زیاد سرم نزه بهش و به حرفش گوش نكن اگه اصرار كرد.چون یكبار به خرگوش من اینقدر سرم زد كه تا داشت می تركید و خیلی دوندگی كردیم تا خوب شه و حیوونم درد كشید.آبمیوه ها رو طبیعی با دست یا دستگاه بگیر و با سرنگ انسولین بهش بده.
moshol (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰), tender (پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰)
Old پنجشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۲۲:۰۵   #8
moshol
عضو سایت

موقعیت: در دنياي حيوانات
تشکر شده 680 بار در 439 پست
moshol ارسال پیام توسط یاهو به
پیشفرض

مطمئنم گرما زدگیه چون گفتم كه پشت بو بود و من اون روز یادم رفت یونولیت روی قفسش رو بذارم
الانم فقط كاهو میخوره
میرم بهش اب سیب و ماست میدم ببینم چی میشه
moshol آفلاین است   پاسخ با نقل قول
پاسخ

کلیدواژه
گرمازدگی, اسهال, خرگوش

کاربرانی که در حال مطالعه این موضوع هستند: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

امکانات جستجوی این موضوع
جستجوی این موضوع:

جستجوی پیشرفته
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال