Home arrow اخبار داخلي arrow نجات گربه های باغ وحش تهران
 
Advertisement
نجات گربه های باغ وحش تهران چاپ ارسال به دوست
1389/11/18 ساعت 14:23:53

مروری بر موضوع:
همانطور كه دوستان عزیز اطلاع دارند در هفته های اخیر شایعاتی منتشر شد كه مسئولین باغ وحش به بهانه جلوگیری از شیوع بیماری با ذکر این موضوع که امکان انجام تست بر روی تمامی گربه های محوطه را ندارند قصد دارند گربه های باغ وحش را بسوزانند ... در یك برنامه رادیویی اقای الهامی مدیر باغ...
وحش قول داد كه هر گونه تصمیمی در مورد گربه های باغ وحش حتما با نظر انجمن حمایت از حیوانات صورت گیرد ...
روز (سه شنبه 12 بهمن) طی آخرین تماسی كه با آقای الهامی مدیر باغ وحش ارم گرفته شد ایشان ابراز تمایل كردند كه با درخواست رسمی انجمن گربه های موجود در باغ وحش جهت انجام تست ابتلا به بیماری و تصمیم گیری نهایی در اختیار انجمن حمایت از حیوانات قرار گیرند ... این درخواست روز پنجشنبه بطور رسمی برای باغ وحش از طرف انجمن ارسال گردید، در این درخواست از باغ وحش خواسته شده است که گربه های باغ وحش به انجمن تحویل و انجام تستهای آزمایشگاهی و بالینی مورد نیاز و تعیین تکلیف آنها به انجمن محول شود.و اما اکنون:
خوشبختانه امروز دوشنبه (18 بهمن) مسئولین باغ وحش موافقتشان را با تحویل گربه ها به انجمن حمایت از حیوانات جهت انجام تست و تعیین تكلیف اعلام نمودند ... فردا (سه شنبه) در یك جلسه حضوری با آقای الهامی مدیر باغ وحش جزئیات و نحوه عملیات مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اطلاعات بیشتر پس از برگزاری جلسه فردا به اطلاع دوستان گرامی خواهد رسید.


یادداشت های بازدیدکنندگان

نویسنده ژاله فتوره چي در تاریخ 1389/11/19 ساعت 08:02:03
مسئولين محترم انجمن.. عده اي ميگويند اگر اينها را بيرون بياوريد و بگوش مردم برسه (كه حتما"‌ميرسه) ممكنه عواقب بدتري داشته باشه و بيافتند بجان همه گربه هاي خياباني (من با استفاده از كلمه ولگرد براي اين بدبخت ها بشدت مخالفم). گربه هاي باغ وحش را اغلب مردم بعد از 2-3 ماه نگهداري آنجا رها كردند. بهترين راه اينه كه اول يك مكان پيدا كنيم تا همه آنها را به يك محل خاص انتقال بديم و بعد به ترتيب مراحل آزمايش و تست گيري گذرانده بشه. ميشه با كمك همه دوستداران واقعي حيوانات يك انبار بزرگ يا يك خانه خالي جائي براي يكماه اجاره كرد و آنها را به آنجا انتقال داد.

نویسنده miri در تاریخ 1389/11/19 ساعت 01:41:27
سلام ،فکر میکنم یا من دقیق نمی فهمم ، اینجا چه نوشته شده .یا فردی که این خبر " نجات گربه های باغ وحش تهران " را نوشته ،خوب و دقیق نتوانسته منظورش را به خواننده متن خبر برساند .گربه که حیوان وحشی نیست در باغ وحش زندگی کند . حتما منظور گربه های ولگرد اطراف باغ وحش است . این اقدام انسانی و خوبی است که برای این گربه ها بعد از تست بیماری خانه یا مکانی پیدا کنید تا دیگر در اطراف باغ وحش پیدایشان نشود . امیدوارم فردا خبرهای بهتری داشته باشید .

نویسنده فريبا در تاریخ 1389/11/19 ساعت 15:05:44
ما كه تو اين متن كلمه ولگرد نديديم !!! كه خانم ژاله باهاش به شددت مخالفن

نویسنده مرجان در تاریخ 1389/11/19 ساعت 17:48:19
خانم ژاله فتوره چی، مگر شما نبودید که داد و بیداد راه انداخته بودید که میخواهند گربه های باغ وحش را بسوزانند؟؟؟ حالا که راه حلی پیدا شده و قرار است این حیوانات بیچاره از مرگ نجات پیدا کنند میگوئید اگر گربه ها خارج شوند فلان و بهمان میشود. طبیعتا وقتی که سازمان دامپزشکی اجازه خروج این گربه ها از قرنطینه را بدهد به روش انجمن حمایت از حیوانات برای آزمایش و انجام تستها اعتماد دارد. با شخصیتی که در شما سراغ دارم شما بیشتر دوست دارید که این حیوانات بیچاره سوزانده شوند تا سوژه ای برای گریه و زاری و دلسوزی و شعار دادن داشته باشید.

نویسنده رامونا در تاریخ 1389/11/20 ساعت 00:55:22
وقتی باغ وحش و انجمن حمایت از حیوانات تصمیمی بگیرند مردم حقی برای دخالت در این موضوع را ندارند.  
باید تا جایی که میتونیم کمک کنیم که زودتر گربه ها نجات پیدا کنن. من منتظر شنیدن تصمیمات نهایی هستم. روی من حساب کنین.

نویسنده رامونا در تاریخ 1389/11/20 ساعت 01:05:31
من یه پیشنهاد هم دارم. اگه بشه تست توی باغ وحش گرفته بشه خیلی خوبه. اونایی که سالمن میتونن به زندگیشون توی باغ وحش ادامه بدن و اونایی که بیمارن به خواب برن.

نویسنده پویا در تاریخ 1389/11/23 ساعت 01:36:18
سلام . خبره خیلی خیلی خوبیه ! حداقلش اینه که 1کم همکاری میکنن !! به نظره من بامسعولین پناهگاه وفا صحبت کنیم تو اونجا 1محلی هم درست کنیم واسه گربه ها ! سگا که هستن خوب گربه ها هم باشن این زبون بسته ها هم بنده خدا هستن من نمیگم بندازینشون بغل سگای پناهگاه ولی میگم میشه اونحا 1جایی هم واسه گربه ها درست کرد چون تو بیابونه جاشونم خیلی خوبه ولی واقعا نیاز داره همه کمک کنیم . به نظرم این بهترین کاره .

نویسنده در تاریخ 1389/11/26 ساعت 00:46:35
ما منتظريم بي صبرانه كه نتيجه ي فردا ببينيم چيه.من كه خيلي خوشحال شدم از اين كه اين موضوع يك شايعه بيش نبوده.اين كه اينا بيان بيرون بهتره.كسي بهشون كار نداره.

نویسنده پارسا در تاریخ 1389/11/26 ساعت 01:44:29
خانوم ژاله ,منظورم از بردن نام ماهی شوخی بود!!!!!!! 
یادتون باشه ما جزو معدود کشورهای دنیا هستیم که با عزم راسخ آماده تخریب و نابودی طبیعت و حیوانات هستیم!!! 
آقای پوتین با اون همه ابهت میره به حیوونای باغ وحش سر میزنه ,با هم غذا میخورن ,بازی میکنن و... ولی ما چی!حیوونا میبیننمون از ترس سنکپ میکنن! 
ما خودمون داریم نسل حیوانات رو منقرض میکنیم آخه یکی نیست بگه جون مادرتون بی خیال احیای نسل حیوونا بشین!اومدین نسل ببر مازندران رو احیا کنین زدین دودمان باغ وحش رو به باد دادین!  
فقط تو رو خدا حواستون باشه یهو نسل آدمو منقرض نکنید!!!!!!!!!!!!!!!

نویسنده ژاله در تاریخ 1389/11/20 ساعت 13:22:58
لطفا" قبل ازاینکه حمله کنید و توهین کنید اول خوب منظور طرف را بگیرید بعد. من نگفتم خارج نشن. گفتم با همکاری هم محلی خاص را در نظر بگیریم برای اسکان دادن همه آنها در یک جا. کافیه یک نفر بفهمه 2 تا از گربه ها در محل میرداماد هستند و 2 تا در امیر آباد و 2 تا در فاطمی و... تا مردم حیوان ستیز و شهرداری و همان دامپزشکی بگن بخاطر اینکه یک در صد ممکنه آلوده باشند و ما نمیتوانیم همه گربه ها راتست کنیم همه را باید از بین ببریم. بنده هیج وقت مخالفت نکردم و مطمئن باشید اولین کسی هستم که در روز معین برای گرفتن گربه ها به محل خواهم رفت ولی باید عواقب کار هم سنجیده بشه.

نویسنده سسس در تاریخ 1389/11/19 ساعت 01:38:35
اینها بهانه است 
چون گربه ها زیاد شدند می خوان بیرونشان کنند 
پیشنهاد بدین به باغ وحش که عقیمشان کنید 
اگر عقیم بشن دیگه با گربه ها کاری ندارند

نویسنده پارسا در تاریخ 1389/11/21 ساعت 01:29:08
به نظر من نگاهبانای با وحش هم بسوزونن شاید اونا هم مشمشه داشته باشن ,جدی میگم فکر خوبی نیست؟ چون آزمایش گرفتن ازشون خیلی کار سختیه!!!!! 
اصلا یه فکر بهتر, یه حمله اتمی کنید به باغ وحش خیالتون راحت شه!!!!

نویسنده پارسا در تاریخ 1389/11/21 ساعت 01:44:28
راستی از یه منبع موثق خبر دارم که ماهی های باغ وحش ارم هم مشمشه دارن اگه اونا رو هم آتیش بزنن عالی میشه !  
بعد جای باغ وحش میشه پارکینگ طبقاتی درست کرد!!!!!

نویسنده ‍ژاله در تاریخ 1389/11/21 ساعت 07:42:55
فريباي محترم من نگفتم در اين متن از كلمه ولگرد استفاده شده.. منظورم اين كلمه بود كه در تمام جرايد و توسط 90 درصد از مردم گفته ميشه. 
درضمن آقا پارسا تمام حيوانات گوشتخوار باغ وحش از يك منبع تغذيه ميشدند. يعني گوشت خر... سگ هائي كه در قفس محبوسند.. سياه گوش .. پلنگ.. گرگ.. عقاب و...... فكر كنم عاقبت همه را بكشند و بقول شما آنجا يك محل جديد براي كسب درآمد و تفريح بيشتر مردم درست كنند.

نویسنده رامونا در تاریخ 1389/11/21 ساعت 16:07:55
من هم با از بین رفتن باغ وحش کاملا موافقم. به ما نیومده باغ وحش داشته باشیم وقتی بلد نیستیم. اگه بشه حیوونای باغ وحش به طبیعت و زیستگاه های اصلیشون برگردن یا به کشورهایی که برای حیوونا ارزش قائلن فرستاده بشن خیلی عالی میشه. هر کسی هم که حیوونا رو دوست داره میتونه دی وی دی های حیات وحش BBC رو تهیه کنه و حالشو ببره. من که اصلا نمیفهمم نگاه کردن شیرها و ببرها و ... های افسرده و مریض تو اون قفسهای تنگ و کثیف چه لذتی داره مگه اینکه آدم مشکل روانی داشته باشه

نویسنده فرناز در تاریخ 1389/11/29 ساعت 21:12:02
انجمن حمايت از حيوانات شما بهترين سايت و بهترين يار براي حيوانات هستيد خواهش مي كنم علاوه بر كمك به گربه ها به محيط زيست ايران هم توجه كنيد

نویسنده sima در تاریخ 1389/12/22 ساعت 08:34:19
واي بر ما!!!! واي بر ما!!!! اي كاش روزي برسه كه حيوانات بر عليه انسانها قيام كنن!

نویسنده لادن در تاریخ 1390/02/03 ساعت 13:21:46
من برای نگهداری از گربه داوطب هستم 
خواهمندم در صورتیکه قصد دارید آن ها را واگذار کنید اطلاعیه بدهید

نویسنده mahtab در تاریخ 1390/04/14 ساعت 10:30:09
سلام من اهواز زندگی می کنم و عاشق گربه ها ستم اما متاسفانه اینجا سازمان حمایت از حیوانات نداریم و من نمی دونم برای نگهداری از گربه ها و حمایت از انها چکار باید بکنم دقیقا 8 ماه پیش در معابر عمومی شهرداری اعلام کرده بود مبارزه با حیوانات موزی گربه موش سگ و من نمیدونستم باید به کی بگم گربه و سگ موش موذی نیستند و نباید برای از بین بردن انها سم به طور رایگان عرضه شود  
تو رو خدا یکی به من بگه چکار کنم

نویسنده در تاریخ 1391/11/01 ساعت 12:59:13
سلام تو مدرسه ی ما یک گربه ی سیاه و سفید از نوع مو بلند آمریکایی که قبلا خونگی بوده پناه گرفته اگه براش صاحب پیدا نشه می میره چی کار کنم؟
نام شما / ایمیل شما

آخرین بروز رسانی ( 1389/11/18 ساعت 18:25:35 )
صفحه اصلی
درباره انجمن
اخبار داخلي
شرایط عضویت
آموزش
مقالات
فروشگاه
تالار گفتگو
حیوانات واگذاری
مشاوره دامپزشكي
دنیای حیوانات
آئينه رسانه‌ها
محیط زیست
سایت‌های مرتبط
جستجوی پیشرفته
سوالات متداول
تماس با ما
صفحه انجمن در Facebook
کمک به انجمن
English
6 میهمان حاضرند
جستجو
Copyright IRAN S.P.C.A
Webmaster: Reza Javalchi