انجمن حمایت از حیوانات ایران
Old دوشنبه ۹ آذر ۱۳۸۸, ۱۳:۳۹   #1
little_benny200
عضو سایت

تشکر شده 1 بار در 1 پست
Post بیماری مشترك خوكچه هندی و انسان

سلام
من یه جفت خوكچه هندی دارم كه تو اتاقم نگه می دارم. می تونن ناقل بیماری باشن؟
خوكچه ی نر همش خوكچه ماده رو میزنه. این رفتار طبیعیه یا ممكنه آسیبی به خوكچه ی ماده برسه؟
little_benny200 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸, ۱۷:۳۵   #2
گربه
عضو سایت

تشکر شده 132 بار در 57 پست
پیشفرض

افرادی که برای اولین بار همستر يا همان خوكچه هندي را می بینند از آن به عنوان موشی یاد میکنند که دم ندارد ، کندتر از موش است و کمی قابل تحمل تر. ولی در کل این موجود را چندش آور نام می برند و با دلایلی هم چون کثیف بودن و قابل انتقال بودن بیماریهایش به انسان ، صاحبش را از ادامه نگهداری حیوان دلسرد می کنند . حتی بسیاری عقيده دارند چون شبيه موش است پس ممکن است ناقل بیماری طاعون باشد. در مورد بیماری های همستر هم باید بگویم که همستر بیماری خاصی ندارد و اگر از آن به خوبی نگهداری شود و همواره محل زندگی اش تمیز باشد هرگز مبتلا به بیماری خاصی نمی شود . اما ابتلا به اسهال و بیماری های تنفسی در این حیوان گزارش شده که اکثراً بدلیل آلوده بودن محیط زندگی حیوان پدید آمده است . همچنین لازم به ذکر است که تاکنون هیچ گونه بیماری مشترک میان انسان و همستر و یا وجود بیماری طاعون در این حیوان گزارش نشده ، خيالتان را راحت كنم همستر يكي از تميز ترين حيوانات خانگي به حساب ميايد و جاي هيچ نگراني وجود ندارد موفق باشيد .
گربه آفلاین است   پاسخ با نقل قول
کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما گربه برای ارسال این پست سودمند:
0912 (شنبه ۱۹ دي ۱۳۸۸), bita3000 (يکشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۰), مدير سايت (چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸), ناظر تالار (پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۸)
Old شنبه ۱۹ دي ۱۳۸۸, ۰۸:۳۸   #3
persian cat
عضو سایت

تشکر شده 35 بار در 27 پست
Smile

سلام.ولی هیچ شباهتی بین خوکچه وهمستر نیست گربه جان.همستر شبیه موش اما خوکچه شکل کلیش تقربا مثل خرگوش با جسه متوسط وگوش های گرد. بنی جان بهتر از یه دامپزشک مشاوره بگیری!خود من بارها خوندم که خرگوش وهمستر واکسن ندارن اما از هر دامپزشکی که پرسیدم میگن دارن!اگه واکسن زده باشن خوکچه هات فک نکنم مشکلی ایجاد بشه اما بهتر این که از دامپزشک بپرسی.من یه بار از دامپزشک پرسیدم گفتن شاید حیوون مبتلا به بیماری نباشه اما شاید روی بدنش ویروس یا میکروب بیماری باشه در نتیجه ناقل واحتمال داره که بیماری به شما هم سرایت کنه.در ضمن نیازی نیست اونارو توی اتاقت نگه داری.میتونی اونارو توی پاسیو یا حیاط نگه داری ویه جای گرم ونرمم براشون تهیه کنی.من خودم یه خرگوش دارم واون همیشه توی حیاط آزاده.
persian cat آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old شنبه ۱۹ دي ۱۳۸۸, ۱۱:۳۲   #4
mmp-1980
عضو سایت

تشکر شده 17 بار در 11 پست
پیشفرض

اینها رو در جامعه در كل یكی میدونن من داشتم به دكتر كه گفتم گفت یكین فقط نژادشون فرق میكنه مثل میمون و شمپانزه و ... كه اسمشون با یك كم قیافشون فرق داره ولی در اصل تو یه رده هستند راستی اگه دكتری گفته واكسن داره فكر كنم خیلی پولكی چون من مثل شما نمیدونستم یكی از همسترهام رو بردم دكتر بی معرفت به همسترم واكسن زد همستر بدبختم جلوی چشمم جون داد و مرد بعد رفتم پیش یه دكتر دیگه گفت همستر و خرگوش واكسنش تو ایران نیست و فقط هاری رو میزنند كه قریب به اتفاق شك میده و میكشه لعنت به این دكترهای پولكی در ضمن پرشین كت جان گربه خودش دكتر دامپزشك البته دانشجو . الان كه خیلی مهربون خدا كنه بعد از اینكه دكتراش رو هم گرفت و پول زیر زبونش مزه كرد هم همینقدر مهربون باقی بمونه اخه خود همین گربه عزیز یكی از هم دانشگاهیاش رو تو تهران به من معرفی كرد و گفت خیلی دكتر خوبی از حیوانات بی سرپرست هم پول نمیگیره من هم یك گربه بیچاره رو كه پاش شكسته بود و شكمش پارگی داشت رو بردم پیش این آقای دكتر وقتی گفتم از طرف فلانیم خیلی تحویل گرفت و گربه و رو بالا پایین كرد بعد گفت كاریش نمیشه كرد اگه بخوای میتونم زیر بیهوشی بكشمش رفتم زنگ زدم به گربه گفتم دكتر اینجوری گفته و گربه بیچاره فقط از درد داره به خودش میپیچه گربه تعجب كرد و گفت یعنی عكس نداد ؟ پارگی پوستش رو هیچ كاری نكرد؟ سونوگرافی نكرد ؟ گفتم نه من نمیدونم چی كار كنم نمیتونم شاهد زجر این گربه باشم اینقدر ناراحت شد و اعصابش بهم ریخت كه نگو گفت عیب نداره خودم رو میرسونم تهران فردا شبش خودش امد تهران تا گربه رو دید گفت این بیچاره كه چیزیش نیست یك شكستگی سادست بردیمش بیمارستان دانشگاه آزاد تو خیابان سعادت اباد یك رادیولوژی و سونوگرافی ازش كردند گفت یك شكستگی سادست كه حتی اسیبی به دیافراگمش نرسیده و پره صفاقشم سالم و پارگی نداره البته هزینش هم كم نشد بعد از بهبود كامل گربه رو بردم پیش همون دكتر اولی گفتم این همونی كه هیچ كاری نمیشد براش كرد . فقط شرمنده شد و انكار كرد این همون گربه است . خیلی خجالت داره یكی جلوی همكاراش قپی بیاد ولی در حقیقت این جوری باشه اونم به خاطر پول و الانم اسم این گربه شادی خانم سرحال و سالم هم هست
mmp-1980 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old يکشنبه ۲۰ دي ۱۳۸۸, ۰۵:۱۳   #5
persian cat
عضو سایت

پیشفرض

من نمیدونم والا به خاطر همین مسائل یعنی خوندن یه سری مطالب تو نت وشنیدن حرفای متضاد از دامپزشك من همش تو شك ودوگانگی هستم.من همسترم رو شهریور خریدم و هنوز واكسن نزده اما خرگوشم رو توی تیر خریدم وهمون موقع بردمش دكتر بهش واكسن زدن!میگفت واكسن كامل هاری ویه چیز دیگه.آخر این ماهم وقت دكتر داره فقط نمیدونم میخوان چیكارش كنن.در مورد پولكی بودن كه شك نكن.یه دختر به اسم بهار تو تهران پت شاپ جوندگان داره اون یه باكس با اندازه تقریبی طول64 وعرض 50 فك كنم میفروشه 36 تومن اما من اینجا یه باكس با سایز كوچیكتر خریدم 45 تومن تازه میگفت اشتباه شده وقیمتش شده 54 تومن اما با یه دروغ مصلحتی به همكارش داد 45 در حالی كه اگه واقعا بخوای روی این باكس قیمت بزاری 15تومن هم نمی ارزه.یكی از دوستام یه چیزی رو خوب گفت اینكه تو شهرستان ها چون حیوون كمتر نگهداری میشه اونایی كه حیوون دارن برای حیووناشون نیاز به امكانات دارن ودكتر ها هم از این موضوع سواستفاده میكنن واونها رو میتیغن حسابی.
Old يکشنبه ۲۰ دي ۱۳۸۸, ۲۳:۲۹   #6
Danesh
عضو سایت

تشکر شده 241 بار در 139 پست
پیشفرض

منم 3 تا همستر قبلا داشتم که وقتی بردم دامپزشکی فقط بهشون داروی ضدانگل داد و چون داروش مخصوص 3 یا 4 کیلو بود گفت اینو ده قسمت کن بده بهشون بخورن !!!
منم دادم و تأثیر بدی هم نداشت پس حتما عمل کرده بود اما در مورد واکسن شک دارم آخه مگه همش چقده که بخوان بهش واکسن هم بزنن اون هم توی ایران !!!!
ولی در کل فکر کنم داروی ضد انگل رو بهشون بدی خوب باشه و همچنین توی آبشون 1 تا 3 قطره مولتی ویتامین نوزاد بریزی اونم دو سه روز یکبار براشون خوبه حسابی سرحال میشن !!!!
به نظر من حیوانات در کشور ما مثل یه کالای تجاری شدن یعنی اصلا زنده بودنشون اهمیتی نداره به طوری که ویژگی اصلی اونا همین زنده بودنشونه و برای هیچ کسی مهم نیست که یه حیوون بمیره !!!
و این خیلی تأسف باره ولی دنیا تغییر میکنه و همیشه یه شکل نیست !!!!!
و دیگه اینکه تولید مثل همسترها خیلی زیاده یعنی حواستون باشه که بتونین کنترلش کنین !!!!

موفق باشید !!
Danesh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old دوشنبه ۲۱ دي ۱۳۸۸, ۰۴:۱۵   #7
persian cat
عضو سایت

پیشفرض

من از دکتر دامپزشک که پرسیدم گفت اینا قطره مخصوص خودشون رو دارن ونباید از قطره انسان براشون استفاده کرد اما من فقط یه بار به همسترم قطره آهن ومولتی ویتامین انسان دادم که از شانس بد رفت تو بینیش حسابی عصبی وروانی شد دهنش رو باز کرده بود مثل بیل مکانیکی تو قفس میدویید پر دهنش خاک شد وتاصبح یه ریز میله قفس رو میجووید.آخر سر هم دستمالاش رو از طبقه بالا آورد پایین خوابید.
Old دوشنبه ۲۱ دي ۱۳۸۸, ۱۳:۳۸   #8
Danesh
عضو سایت

تشکر شده 241 بار در 139 پست
پیشفرض

میدونید استفاده از قطره های انسان باید خیلی کم و هراز گاهی باشه و باید احتیاط کنید اینها موجودات حساسی هستن و اگه براتون مقدوره به جای خاک پوشال بذارید چون براشون بهتره و روزی یه ساعت بذارینشون توی یه سطل خاک تا برای خودشون شروع به کندن بکنن !!!
من این کار رو میکردم و حسابی هم راضی بودن .
و توی جاشون همچنین یه چرخ و فلک هم بذارید چون فوق العاده دوست دارن !!!!
Danesh آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old چهارشنبه ۲۳ دي ۱۳۸۸, ۱۰:۵۴   #9
calypso
عضو سایت

تشکر شده 0 بار در 0 پست
پیشفرض

من می خوام يه خوکچه بگيرم و تو اتاقم نگهداری کنم ولی خيلی ها ميگن نميشه چون خيلی بو ميده !
می خواستم بدونم اگه هميشه قفسش تميز بشه و بهش رسيدگی بشه باز هم بوی بدی داره ؟
calypso آفلاین است   پاسخ با نقل قول
Old پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۸, ۱۹:۴۹   #10
little_benny200
عضو سایت

تشکر شده 1 بار در 1 پست
Smile حتما بخر...

سلام
اصلا ناراحت نباش،برو با خیال راحت یه جفت بخر،من توی آکواریوم نگهشون میدارم و زیرشون هم روزنامه میدارمو روشم 3سانت پوشال میریزم،هفته ای 1 بار هم عوضش میکنم.اصلا بو نمیده.یادت باشه چون خودشون نمیتونن تو بدنشون ویتامین سی تولید كنن باید هر چند روز یه بار بهشون مثلا گوجه فرنگی بدی و توصیه میشه اگه نمی خوا ی بچه دار شن 2 تا ماده بگیری نه 2 تا نر!!!
little_benny200 آفلاین است   پاسخ با نقل قول
تشکرها از این نوشته :
bita3000 (يکشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۰)
پاسخ

کلیدواژه
مشترك, هندی, انسان, بیماری, خوكچه, خوکچه بیماری رفتار

کاربرانی که در حال مطالعه این موضوع هستند: 1 (0 عضو و 1 مهمان)

امکانات جستجوی این موضوع
جستجوی این موضوع:

جستجوی پیشرفته
حالات نمایش

قوانین ارسال
نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید

BB code فعال
Smilies فعال
[IMG] فعال